Bizim

FELSEFEMİZ

Ziyafet, dinlenmek, sohbet, buluşma, rahat bir nefes almak, dilediğince eğlenmek, kaliteli lezzetleri tatmak… Listemiz uzadıkça uzar. Saydıklarımız, müşterilerimizin bizden beklentilerinin bir kısmı. Nereden mi biliyoruz? Çünkü biz de birer müşteriyiz. Hizmetimizi, istenebilecek olanların en iyisi neyse onun ötesinde konumlandırıyoruz. Saygılıyız, hak koruruz, dikkat ederiz, özen gösteririz. Doğruluğu, dürüstlüğü temel alırız, kalite ve özenli davranışlarımızdan taviz vermeyiz. Biz işimizi seviyoruz ve iyi olan ne varsa onu sunabilmek için çalışıyoruz.

Bizim

BAKIŞIMIZ

Yaptığımız işin zorluğunu biliyoruz. Zorluğunu bilerek ve işimizi severek yapıyoruz. İnsanların en iyi hissetmek istediği yerin arasında duruyoruz, iyi hissetmelerine köprüyüz. Durum buyken bizde en iyisini sunalım istedik. 1956 yılında başlamış kişilikli bir geleneği çağdaş yorumlar katarak sürdürüyoruz. Mekanımızı en incelikli detaylarla donatıyor, kaliteli ürünlerden elde ettiğimiz lezzetleri sunuyoruz. Geleceğe baktığımızda yıllar sonrada zamana uyumlu, iyi ve kaliteli bir gelenekle devam ettiğimizi görebiliyoruz. Uçsuz, bucaksız bir şimdi için çalışıyoruz.

omur-restaurant-hakkimizda-01
Omur-Restaurant-Guzel-Masalar-014
omur-restaurant-hakkimizda-02

Bir Ömür

İstanbulun zaman içinde değişen kültüründe önemli bir yer olan Ömür Restaurant, kurucusu Fikret Yüzatlı’ nın kimliği nedeni ile Cumhuriyetin kuruluşuna, dolayısıyla bu güzel kentin geçmişine adeta referans olmaktadır.

Ömür şirketlerinin kurucusu Fikret Yüzatlı 1940 lı yıllarda incirli çiftliğinin ortağı H. Avni Başaran ile satın aldı. Bahçeler içerisinde evler yapılmak üzere yola çıkıldı ve bu ilçenin adı “BAHÇELİEVLER” olarak konmuş oldu. Bu arada yeni Londra asfaltı ile Ömür Restaurant’ ın inşası beraber devam etti. Binanın şekli ve dekorasyonu Fikret Beyin eşi Nihal Yüzatlı tarafından yapıldı. Ve ardından 1956 yılında Ömür Restaurant açıldı.

Ömür Restaurant, arabaya servis yapılan park alanı, bir marka haline gelen ÖMÜR YOĞURDU, harikulade pilavı, sütlü atlıları, piknik paketleri ile İstanbul’ un en meşhur lokantalarından birisi oldu. Ayrıca kendi ürettiği piliçleri, yurt dışından ithal edilen piliç çevirme makinelerinde özel bir sos ile pişirilerek Türk Halkını bu lezzet ile tanıştırdı. Ayrıca belirtmek isteriz ki; Ömür Restaurant 1960 lı yıllarda Türk Sinemasında bir çok filme mekan olarak ev sahipliği de yapmıştır.

Ve… Yıl 2011 yeni yatırımcıları Ömür Restaurant’ ı Ömür Plaza AVM’ nin teras katında hizmete açtı. Et, Balık ve Kebaptan oluşan menülerine Ömür’ ün o unutulmayan ve özenle hazırlanan lezzetlerini de eklemeyi unutmadılar.

Güzel bir yemekle birlikte İstanbul’ un kültürel dokusu içinde gezinmek, İstanbul’ un İstanbul olduğu dönemi bugün yaşamak ya da hatırlamak istiyorsanız, 1954 – 2004 yılları arasında hizmet veren Ömür Restaurant, şimdi Ömür Plaza AVM nin teras katında tekrar İstanbul ve Bakırköy’ lülerin eskisi gibi buluşma noktası olmaya aday şık bir mekan.

Lezzetli bir yemeği, teras Manzarası eşliğinde kaliteli hizmet anlayışımızla sizlere sunuyoruz ve bu ayrıcalığı yaşamak istediğinizi biliyoruz. İşte bu yüzden…

Eskisi gibi hazırız…

Ömür Restaurant

Omur-Restaurant-Logo-GP-001-156x156

Ömür Plaza AVM Teras Kat Şair Orhan Veli Sok. No:22/2N-01 Bahçelievler / İSTANBUL

Pzt – Cum: 08.00 – 02:00

Cum – Paz: 10:00 – 03:00

Danışma:

+90 (212) 553 53 24

2019 Ömür Restaurant. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital İşler: ADAPPTE